All

Microsoft Azure jako najlepszy wybór dla firm?

Dziś w wielu przypadkach nasza praca zdalna, rozrywka, którą są jednoręki bandyta za darmo, gry online, oparta została na chmurach z danymi. Dzięki nim możliwe jest szybkie przesyłanie i przechowywanie plików, ich analiza, korzystanie na różnych urządzeniach. Jedną z dostępnych dla firm chmur jest Azure od Microsoftu. W naszym artykule zastanowimy się nad tym, czy jest to najlepszy wybór dla firm?

Czym jest Azure?

Microsoft Azure to platforma chmurowa amerykańskiego giganta, która uruchomiona została w 2010 roku. Pozwala ona zarówno przechowywać, jak i przetwarzać dane. Ta platforma składa się z ponad 200 produktów i usług w chmurze, które zostały specjalnie zaprojektowane, aby pomóc nam wprowadzić nowe rozwiązania w pracy, codziennym życiu. Można tu korzystać z wybranych narzędzi i struktur. Gwarantowane jest tutaj bezpieczeństwo od podstaw, możliwość zintegrowania swoich środowisk. Szczególnie cenione jest tu uruchomienie rozwiązań informatycznych, które bez przeszkód działają w chmurze. Dostępne metody obliczeniowe pozwalają użytkownikom, zwłaszcza właścicielom firm na szybsze dostarczanie produktów czy też usług, lepszą, bardziej dogodną obsługę klienta. Dla wielu mniejszych czy większych firm korzystanie z Azure to szansa na zmniejszenie kosztów zakupu czy potem samego utrzymywania, konserwacji sprzętu. Dzięki zastosowanym licznym protokołom możemy liczyć także na zapewnienie maksymalnego bezpieczeństwa swoich danych. Oczywiście więcej informacji o tym można znaleźć na samej stronie Microsoftu.

Azure i obecne czasy

Pandemia COVID-19 wprowadziła zdalną pracę na wyższy poziom i po roku czasu wszystko na to wskazuje, że nadal będzie dominować w wielu przedsiębiorstwach, korporacjach. Właśnie w takim środowisku narzędzia i platformy technologiczne umożliwiają firmom wydajne działanie bez zakłóceń. Pandemia w pewnym sensie zadziałała jako katalizator, przyczyniając się do szybkiego wdrażania technologii cyfrowych, zwłaszcza opartych na chmurze. To właśnie one jest podstawą przyspieszenia cyfrowej transformacji i innowacji, a wiele cyfrowych firm przestawiło się zarówno na lokalną, prywatną, jak publiczną chmurę. Microsoft Azure jako wiodący dostawca technologii w chmurze, odnotował w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wzrost popularności w wielu krajach.

Wybór Azure bądź innej chmury wynika głównie z potrzeby skonsolidowania komunikacji, współpracy i procesów biznesowych na jednej platformie, która jest zbudowana na fundamencie bezpieczeństwa i prywatności. Chmura stała się podstawą biznesu w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Korzystają z niej rządy, przedsiębiorstwa czy startupy. Stała się sercem przyspieszenia cyfrowej transformacji i innowacji. W wielu krajach Azure odegrało wręcz kluczową rolę we wspieraniu pracowników służby zdrowia i rządów w walce z pandemią. Wiele aplikacji covidowych czy programów komputerowych zostało opartych na platformie Azure i Azure AI. Właśnie znaczenie danych i analityki miało ogromny wpływ na rozwój całej branży.

Ciekawym przykładem były także narzędzia stworzone z myślą o konsumentach. Wykorzystują one bowiem Azure Data i sztuczną inteligencję do analizowania preferencji konsumentów. Dzięki temu mogą pomagać firmom w tworzeniu nowych produktów, zwiększeniu dostaw, ograniczeniach innych usług. Azure jako chmura hybrydowa to wręcz przyszłościowa strategia dla firm pod względem finansowym, bezpieczeństwa i modernizacji bieżących systemów i aplikacji. Hybrydowe rozwiązania zapewniają klientom wybór i elastyczność, gdzie mogą uruchamiać swoje aplikacje w połączeniu z chmurą publiczną i systemami lokalnymi. Tu należy pochwalić Microsoft, albowiem firma ta jest jedynym obecnie dostawcą chmury hiperskalowej.

Chmura hybrydowa cały czas ewoluuje. Dzięki temu z poziomu jedynie integracji centrum danych z chmurą publiczną stała się narzędziem dla jednostek obliczeniowych dostępnych na całym świecie. Jako pierwsze z chmury Azure korzystały wiodące firmy IT, banki, instytucje finansowe, firmy medialne, organizacje e-commerce, departamenty rządowe. medyczne czy też dostawcy usług telekomunikacyjnych. Pokazuje to, że należy brać przykład z największych.

Leave a Reply

Back to top button